Użytkownik:BartekChom/Labirynt zaświatów/odcinki 1-100

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Będę pisał jeden odcinek dziennie, chyba ze nie dam rady. Cykl żałosny, ale nie aż tak, jak może się wydawać po pierwszych odcinkach.

Odcinek 1

Józef urodził się, poślubił Annę, miał dwóch synów: Henryka i Herberta i umarł.

Odcinek 2

Józef trafił w zaświaty. Tam spotkał Modibo i od niego dowiedział się, że wszyscy trafiają tam po śmierci, ale potem znowu umierają. Potem zjawiła się Anna, zjawił się Henryk, zmarła Anna i zmarł Józef.

Odcinek 3

Józef trafił do trzeciego świata. Dowiedział się, że tu też wszyscy trafiają, ale w końcu umierają i Anna już umarła. Potem zjawił się Herbert, zjawił się Modibo, zmarł Herbert, zmarł Modibo i zmarł Józef.

Odcinek 4

Józef trafił do czwartego świata. Dowiedział się, że i tu wszyscy trafiają, ale w końcu umierają i Anna już umarła. Spotkał za to Herberta i Modibo. Potem zmarł Modibo i zmarł Józef.

Odcinek 5

Józef trafił do piątego świata. Dowiedział się, że tu nie wszyscy trafiają i na przykład Anny i Modibo tu nie było. Ci, którzy są, nadal umierają i Józef zmarł.

Odcinek 6

Józef trafił do szóstego świata, spotkał Modibo i dowiedział się, że był w świecie 5b, a Anna i Modibo w 5a. Ludzie dzielą się według nieznanych kryteriów, a w szóstym świecie znowu się spotykają. Ale wciąż umierają i Anna już umarła. Potem Józef zmarł.

Odcinek 7

Józef trafił do siódmego świata, spotkał Annę i dowiedział się, że do tego świata wszyscy trafiają, a po śmierci zwykle wracają (statystycznie jakieś dziesięć razy) i Anna już raz tu zmarła. Potem Anna jeszcze raz zmarła i wróciła, zjawił się Henryk, Herbert zjawił się, zmarł i wrócił, zjawił się Modibo, Herbert zmarł i nie wrócił. Następnie Józef zmarł.

Odcinek 8

Józef trafił od razu do ósmego świata. Dowiedział się, że i tu wszyscy trafiają, ale w końcu umierają. Potem Józef zmarł.

Odcinek 9

Józef trafił do dziewiątego świata. Dowiedział się, że i tu wszyscy trafiają, ale w końcu umierają. Potem Józef zmarł.

Odcinek 10

Józef trafił do dziesiątego świata. Trafiwszy tam Józef stwierdził, że wygląda całkiem inaczej, na przykład ma trzy nogi i cztery ręce. Spotkał breda Wryga, który wyjaśnił, że

 • dziesiąty świat ludzi jest też siódmym światem bredów
 • wszyscy ludzi i bredy tu trafiają, mają trzy nogi i cztery ręce, ale w końcu umierają
 • bredy aż do tego świata miały cztery nogi i trzy ręce
 • bredy mają już za sobą podział i reinkarnację, ale w poprzednim świecie

Czyli całe zaświaty są skomplikowane i ich połączenia wyglądają następująco:

       ↑→ 5a →↓
1 → 2 → 3 → 4 →   → 6 → 7 → 8 → 9 → 10 → ?
       ↓→ 5b →↑  ↑  ↓     ↑
             ←←←←←     ↑
     ↑→ II3a →↓          ↑
II1 → II2 →    → II4 → II5 → II6 →→→→
     ↓→ II3b →↑   ↑      ↓
             ←←←←←←←←←←←←←

A po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 11

Józef trafił do jedenastego świata. Dowiedział się, że tu trafiają wszyscy ludzie (ale nie bredy) i wyglądają tak, jak w dziesiątym świecie. Potem zjawiła się Anna. A po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 12

Józef trafił do dwunastego świata. Dowiedział się, że tu też trafiają wszyscy ludzie (ale nie bredy) i wyglądają tak, jak w dziesiątym świecie. Potem zjawiła się Anna. A po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 13

Józef trafił do trzynastego świata. Dowiedział się, że tu trafiają tylko ci, którzy byli w świecie 5b i wyglądają tak, jak w dziesiątym świecie, ale w końcu umierają i Józef też zmarł.

Odcinek 14

Józef trafił do kolejnego świata. Stwierdził, że ma dwie ręce i sześć nóg (pomijając inne różnice), tak jak inni ludzie, a bredy wyglądają tak, jak wszyscy w dziesiątym świecie (czyli dla nich siódmym). Dowiedział się, że tu trafiają wszyscy ludzie i bredy, przy czym ludzie, którzy byli w świecie 5a przeszli dwa światy, a bredy (Od ostatniego spotkania z ludźmi wyglądały tak, jak w swoim pierwszym świecie - z wyjątkiem świata II12a'', gdzie miały pięć rąk i jedną nogę.) miały za sobą nawet podwójne rozgałęzienie (niezależne od poprzedniego). Cały schemat wygląda następująco:

                                 ↑→ II12a' →→→→→→→→→→→→→→→↓
                            ↑→ II11a →            ↓
                            ↑    ↓→ II12a'' →→→→→→→→→→→→→→↓
                    II8 → II9 → II10 →                 ↓
                    ↑        ↓→ II11b → II12b → II13b → II14b →↓
                    ↑                        II1P
       ↑→ 5a →↓         ↑      ↑→ 13a → 14a →↓            ↓
1 → 2 → 3 → 4 →   → 6 → 7 → 8 → 9 → 10 → 11 → 12 →       →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→ 1P → ?
       ↓→ 5b →↑  ↑  ↓     ↑      ↓→→→→ 13b →→→→↑
             ←←←←←     ↑
     ↑→ II3a →↓          ↑
II1 → II2 →    → II4 → II5 → II6 →→→→
     ↓→ II3b →↑   ↑      ↓
             ←←←←←←←←←←←←←

I dlatego ten świat ludzie nazywają pierwszym po połączeniu, a bredy drugim po połączeniu. Ale w końcu wszyscy umierają.

Jeśli chodzi o rodzinę i przyjaciół, Józef dowiedział się, że Herbert już zmarł, a Anna, Henryk, Modibo i Wryg jeszcze się nie pojawili. W końcu Józef zmarł.

Odcinek 15

Józef trafił do drugiego świata po połączeniu. Dowiedział się, że trafiają do niego wszyscy ludzie i wszystkie bredy, a wyglądają tak, jak w pierwszym świecie po połączeniu. Ale w końcu wszyscy umierają i Józef zmarł.

Odcinek 16

Józef trafił do trzeciego świata po połączeniu i spotkał Herberta. Dowiedział się, że trafiają do tego świata wszyscy ludzie (ale nie bredy), a wyglądają tak, jak w pierwszym świecie po połączeniu. W końcu wszyscy umierają, ale wracają, statystycznie około pięciu razy, a Herbert żył tu już drugi raz. Potem Herbert umarł i wrócił i Józef umarł.

Odcinek 17

Józef wrócił do trzeciego świata po połączeniu. Potem Herbert umarł i wrócił i Józef umarł.

Odcinek 18

Józef wrócił do trzeciego świata po połączeniu. Potem Herbert umarł i wrócił, zjawiła się Anna, Herbert umarł i wrócił, jeszcze raz umarł i nie wrócił. Wreszcie Józef umarł.

Odcinek 19

Józef trafił do czwartego świata po połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata trafia w końcu tylko mniej więcej jedna trzecia ludzi (Herberta tu nie było), wyglądają jak w pierwszym świecie po połączeniu, a w końcu i tak umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 20

Józef trafił do piątego świata po połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata trafiają tylko, ci, którzy byli w czwartym świecie po połączeniu, wyglądają jak w pierwszym świecie i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 21

Józef trafił do szóstego świata po połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają tylko ci, którzy byli w czwartym świecie po połączeniu, wyglądają znów jak w pierwszym świecie i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 22

Józef trafił do siódmego świata po połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają tylko ci, którzy byli w czwartym świecie po połączeniu. Mają pięć rąk, jedną nogę i ogólnie wyglądają chyba tak, jak bredy w świecie II12a''. Jednak nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 23

Józef trafił do kolejnego świata. Dowiedział się, że do tego świata trafiają w końcu wszyscy ludzie i mają pięć rąk i jedną nogę (jak w 7bP, 5aP i 6aP), ale wciąż umierają. Ścieżkę Józefa nazywa się ścieżką b, a pozostałe dwie trzecie mają za sobą tylko trzy światy (ścieżka a), więc ten świat nazywa się pierwszym po drugim połączeniu. Ostatni odcinek wygląda więc następująco:

         4aP → 5aP → 6aP →→→→→→→→→→→↓
    ↓      ↑             ↓
... → 1P → 2P → 3P → 4bP → 5bP → 6bP → 7bP → 1PP → ?
      ↓ ↑  ↓
       ↑←←←←←

Potem zjawił się Herbert ze świata 6aP, a następnie Józef umarł.

Odcinek 24

Józef trafił do drugiego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata trafiają w końcu wszyscy ludzie, znów mają pięć rąk i jedną nogę i wciąż umierają, wiec i Józef umarł.

Odcinek 25

Józef trafił do trzeciego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają wszyscy ludzie, mają dwie ręce i dwie nogi i ogólnie wyglądają normalnie, ale wciąż umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 26

Józef trafił do czwartego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają wszyscy ludzie, nadal mają dwie ręce i dwie nogi i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 27

Józef trafił do piątego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają wszyscy ludzie, nadal mają dwie ręce i dwie nogi i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 28

Józef trafił do szóstego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają wszyscy ludzie, nadal mają dwie ręce i dwie nogi i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 29

Józef trafił do siódmego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata również trafiają wszyscy ludzie, nadal mają dwie ręce i dwie nogi i nadal umierają, ale czasem wracają według pewnej reguły: Ze świata 7PP trafia się losowo do świata 8aPP, 8bPP albo 8cPP. Ale jeżeli nie było się jeszcze we wszystkich tych światach, potem trafia się z powrotem do świata 7PP, a z niego znowu do 8aPP, 8bPP i 8cPP. Po tym, jak trafi się do trzeciego świata, w którym się nie było, już się nie wraca.

         4aP → 5aP → 6aP →→→→→→→→→→→↓                  8aPP → ?
    ↓      ↑             ↓                  ↕
... → 1P → 2P → 3P → 4bP → 5bP → 6bP → 7bP → 1PP → 2PP → 3PP → 4PP → 5PP → 6PP → 7PP ↔ 8bPP → ?
      ↓ ↑  ↓                               ↕
       ↑←←←←←                               8cPP → ?

Potem Józef umarł.

Odcinek 30

Józef trafił do świata 8bPP, stwierdził, że wszyscy nadal mają dwie ręce i dwie nogi (tak zresztą miało być też w światach 8aPP i 8cPP), a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 31

Józef wrócił do siódmego świata po drugim połączeniu, a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 32

Józef znowu trafił do świata 8bPP, a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 33

Józef wrócił do siódmego świata po drugim połączeniu, potem zjawił się Herbert, umarł Herbert i umarł Józef.

Odcinek 34

Józef ponownie trafił do świata 8bPP, a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 35

Józef znów wrócił do siódmego świata po drugim połączeniu, potem Herbert wrócił ze świata 8aPP i Józef umarł.

Odcinek 36

Józef trafił do świata 8aPP, a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 37

Józef wrócił do siódmego świata po drugim połączeniu i spotkał Herberta, a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 38

Józef trafił do świata 8bPP, a po pewnym czasie umarł.

Odcinek 39

Józef wrócił do siódmego świata po drugim połączeniu i znowu spotkał Herberta. Dowiedział się, że Anna pojawiła się już w tym świecie, ale zmarła. Potem Anna wróciła ze świata 8aPP i Józef umarł.

Odcinek 40

Józef trafił do świata 8aPP, a po pewnym czasie zmarł.

Odcinek 41

Józef wrócił do siódmego świata po drugim połączeniu, spotkał Herberta i Annę, a po pewnym czasie zmarł.

Odcinek 42

Józef trafił do świata 8cPP, a po pewnym czasie zmarł.

Odcinek 43

Józef trafił do dziewiątego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata trafiają w końcu wszyscy ludzie, nadal mają dwie ręce i dwie nogi i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 44

Józef trafił do dziesiątego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że do tego świata też trafiają wszyscy ludzie, nadal mają dwie ręce i dwie nogi i nadal umierają, więc i Józef umarł.

Odcinek 45

Józef trafił do jedenastego świata po drugim połączeniu. Stwierdział, że ma pięć rąk, jedną nogę i ogólnie wygląda tak jak w świecie 7aP. Dowiedział się, że do tego świata trafiają wszyscy ludzie i wszystkie bredy, a bredy wyglądają tak samo i potwierdzają, że tak wyglądały w świecie II12a''.

Na swoim szlaku bredy ze świata II4P trafiały do prosto do II5''P (te, które były w II12a'' i część tych, które były w II14b) lub najpierw do II5'P.

                                 ↑→ II12a' →→→→→→→→→→→→→→→↓
                            ↑→ II11a →            ↓
                            ↑    ↓→ II12a'' →→→→→→→→→→→→→→↓
                    II8 → II9 → II10 →                 ↓
                    ↑        ↓→ II11b → II12b → II13b → II14b →↓
                    ↑                        II1P     4aP → 5aP → 6aP →→→→→→→→→→→↓                  8aPP →→→→→→→→↓
       ↑→ 5a →↓         ↑      ↑→ 13a → 14a →↓            ↓      ↑             ↓                  ↕      ↓                
1 → 2 → 3 → 4 →   → 6 → 7 → 8 → 9 → 10 → 11 → 12 →       →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→ 1P → 2P → 3P → 4bP → 5bP → 6bP → 7bP → 1PP → 2PP → 3PP → 4PP → 5PP → 6PP → 7PP ↔ 8bPP → 9PP → 10PP →→→→→ 11PP → ?
       ↓→ 5b →↑  ↑  ↓     ↑      ↓→→→→ 13b →→→→↑              ↓ ↑  ↓                               ↕      ↑         ↑
             ←←←←←     ↑                      II5'P ← II4P ↑←←←←←                               8cPP →→→→→→→→↑         ↑
     ↑→ II3a →↓          ↑                       ↓    ↓                                                  ↑
II1 → II2 →    → II4 → II5 → II6 →→→→                       →→→→→ II5''P → II6P → II7P → II8P → II9P → II10P → II11P → II12P → II13P → II14P → II15P → II16P → II17P → II18P
     ↓→ II3b →↑   ↑      ↓
             ←←←←←←←←←←←←←

Ale wszyscy nadal umierają (Wryg już umarł), więc i Józef umarł.

Odcinek 46

Józef trafił do dwunastego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że trafiają tam wszyscy ludzie i wszystkie bredy, nadal mają pięć rąk i jedną nogę i nadal umierają. Wryga już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef umarł.

Odcinek 47

Józef trafił do trzynastego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że tam też trafiają wszyscy ludzie i wszystkie bredy, nadal mają pięć rąk i jedną nogę i nadal umierają. Wryga już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef umarł.

Odcinek 48

Józef trafił do czternastego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że trafiają tam tylko niektórzy ludzie i niektóre bredy, nadal mają pięć rąk i jedną nogę i nadal umierają. Wryga tam nigdy nie było, a po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 49

Józef trafił do piętnastego świata po drugim połączeniu. Dowiedział się, że tam też trafiają wszyscy ludzie i wszystkie bredy, nadal mają pięć rąk i jedną nogę i nadal umierają. Józef był w świecie 14bPP, a na przykład Wryg w 14aPP, ale teraz nie ma go już ani w świecie 14aPP, ani w 15PP. Potem Józef zmarł.

Odcinek 50

Józef trafił do szesnastego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że

 • tu ze ścieżką ludzi i bredów łączy się ścieżka minów
 • miny w swoim pierwszym świecie miały dwie ręce i dwie nogi, ale do tego trąbę z tyłu, a już np. w trzecim sześć rąk i trzy nogi
 • w świecie 16PP (czyli II24P czyli III13) wszyscy mają pięć rąk i jedną nogę i nadal umierają
                                ↑→ 14aPP →↓
                      → 11PP → 12PP → 13PP →     → 15PP → 16PP → ?
                        ↑        ↓→ 14bPP →↑     ↑
                                          ↑
                           ↑→ III9a →↓          ↑
III1 → III2 → III3 → III4 → III5 → III6 → III7 → III8 →     → III10 → III11 → III12
                           ↓→ III9b →↑

Potem Józef zmarł.

Odcinek 51

Józef trafił do siedemnastego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że trafiają tam wszyscy ludzie, wszystkie bredy i wszystkie miny, wciąż mają pięć rąk i jedną nogę i wciąż umierają. Wryg był juz zmarł, a po jakimś czasie Józef też umarł.

Odcinek 52

Józef trafił do osiemnastego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy ludzie, wszystkie bredy i wszystkie miny, wciąż mają pięć rąk i jedną nogę i wciąż umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef umarł.

Odcinek 53

Józef trafił do dziewiętnastego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef umarł.

Odcinek 54

Józef trafił do dwudziestego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 55

Józef trafił do dwudziestego pierwszego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam również trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 56

Józef trafił do dwudziestego drugiego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 57

Józef trafił do dwudziestego trzeciego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 58

Józef trafił do dwudziestego czwartego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga tam też już nie było, a po jakimś czasie i Józef umarł.

Odcinek 59

Józef trafił do dwudziestego piątego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż mają pięć rąk i jedną nogę i nadal umierają. Wryga tam też już nie było, a po jakimś czasie i Józef umarł.

Odcinek 60

Józef trafił do dwudziestego szóstego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga tam też już nie było, a po jakimś czasie i Józef umarł.

Odcinek 61

Józef trafił do dwudziestego siódmego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga tam też już nie było, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 62

Józef trafił do dwudziestego ósmego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga tam też już nie było, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 63

Józef trafił do dwudziestego dziewiątego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga tam też już nie było, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 64

Józef trafił do trzydziestego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też tam już nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 65

Józef trafił do trzydziestego pierwszego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też tam już nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 66

Józef trafił do trzydziestego drugiego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też tam już nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 67

Józef trafił do trzydziestego trzeciego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też tam już nie było, a po jakimś czasie i Józef umarł.

Odcinek 68

Józef trafił do trzydziestego czwartego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też tam już nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 69

Józef trafił do trzydziestego piątego świata po drugim połączeniu. Stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 70

Józef trafił do trzydziestego szóstego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie i Józef zmarł.

Odcinek 71

Józef trafił do trzydziestego siódmego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, wciąż wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 72

Józef trafił do trzydziestego ósmego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 73

Józef trafił do trzydziestego dziewiątego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 74

Józef trafił do czterdziestego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że tam też trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef umarł.

Odcinek 75

Józef trafił do czterdziestego pierwszego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i wciąż umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef umarł.

Odcinek 76

Józef trafił do czterdziestego drugiego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i tam trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Wryga też już tam nie było, a po jakimś czasie również Józef umarł.

Odcinek 77

Józef trafił do czterdziestego trzeciego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i do tego świata trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają. Ale są też uowuje, które trafiają tam prosto ze swojego pierwszego świata, w którym miały dwie ręce i trzy nogi i w którym odradzały się średnio sto razy, a w tym świecie mają piąć rąk, jedną nogę i ogólnie wyglądają jak wszyscy. Wryga jednak już tam nie było. Józef nie dogonił też swojej matki, swojego ojca ani Michała (pozostałe wnuki, tak jak synowie, Anna i Modibo, były za Józefem). Józef zaprzyjaźnił się za to z Uaom, uowujką, która trafiła do drugiego świata po siedemdziesięciu dwóch życiach w pierwszym. Potem umarła Uaom i umarł Józef.

Odcinek 78

Józef trafił do czterdziestego czwartego świata po drugim połączeniu i stwierdził, że i do tego świata trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim świecie, nadal wyglądają tak samo i nadal umierają, ale tym razem wracają, średno piętnaście razy. Spotkał tam Wryga (żył tu 13. raz), Uaom (żyła tu 2. raz) i swoją matkę (żyła tu 24. raz). Ojciec nie wrócił po ósmej śmierci, a Michał po siódmej. Potem Wryg umarł i wrócił, zjawił się Aleksander, mama umarła i wróciła, Uoam umarła i wróciła i Alaksander umarł i wrócił. Wreszcie Józef umarł.

Odcinek 79

Józef wrócił do czterdziestego czwartego świata po drugim połączeniu. Potem Uaom umarła i wróciła, mama umarła i wróciła, Uaom umarła i wróciła, znowu umarła i wróciła i kolejny raz umarła i wróciła, mama umarła i wróciła, Wryg umarł i wrócił i Józef umarł.

Odcinek 80

Józef trafił do kolejnego świata. Dowiedział się, że do tego świata poza wszystkimi ludźmi, bredami, minami i uowujami trafiają niektóre rbigsze (rasa V) i niektóre maszoby (rasa VI). Rbigsze

 • były już w wielu światach, miały do czynienia z różnymi rodzajami reinkarnacji (np. ze zmianami wyglądu czy z ograniczoną liczbą powrotów), długimi rozdziałami, rasami, które pierwszy raz rodzą się w światach, które dla innych są zaświatami, a także wielkimi kołami (kiedy można wiele razy wrócić do wielu światów) i pętlami (kiedy wraca się raz, albo ograniczoną ilość razy).
 • w którymś świecie spotkały przedstawicieli dziewiętnastej rasy, jaką napotykają ludzie - mory. Od nich dowiedziały się, że
  • część z nich trafi do świata, przez który przechodzą ludzie
  • po tym świecie część ludzi i ras II, III i IV trafia przez wielkie koło i pętlę do świata, przez który przechodzi rasa XIX
   • natomiast rbigsze trafią w nieznane
  • wszyscy przedstawiciele rasy XIX, którzy spotkali ludzi, trafiają do świata, w którym spotykają rbigsze
 • słabo mówią tym zaświatowym, który ludzie i rasy spotkane dotąd przez ludzi, poznali w swoich drugich światach, gdyż nauczyli się go dopiero od XIX rasy, a sami poznali inny

Dlatego, chociaż jest to świat 45PP, czyli II53P, III42 i IV4, nazywa się go pierwszym światem cudzej pętli - ci którzy go opuszczą mogą przekazać informację tym, którzy do niego trafią. Wszyscy w tym świecie mają dwie ręce, dwie nogi, trąbę z tyłu i ogólnie wyglądają jak miny w swoim pierwszym świecie. Ojciec Józefa i Michał byli już umarli, a po jakimś czasie również Józef umarł.

                                                                                                       ↓
→ 16PP → 17PP → 18PP → 19PP → 20PP → 21PP → 22PP → 23PP → 24PP → 25PP → 26PP → 27PP → 28PP → 29PP → 30PP → 31PP → 32PP → 33PP → 34PP → 35PP → 36PP → 37PP → 38PP → 39PP → 40PP → 41PP → 42PP → 43PP → 44PP → 1CP → ...
  ↑                                                                                               ↑ ↑←←←←←←↓ ↓
                                                                                                 ↑
                                                                                                IV1 →↓
                                                                                                 ↑←←←←
Odcinek 81

Józef trafił do drugiego świata cudzej pętli. Dowiedział się, że do tego świata poza wszystkimi ludźmi, bredami, minami i uowujami trafiają niektóre szaże (rasa VII). Ludzie mieli dwie ręce, dwie nogi i ogólnie wyglądali jak w swoim pierwszym świecie. Bredy i szaże - dwie ręce, dwie nogi i trąbę z tyłu - jak w świecie 1CP. Miny - dwie ręce i sześć nóg - jak ludzie w pierwszym świecie po połączeniu. Zaś uowuje miały dwie ręce i trzy nogi - jak w swoim pierwszym świecie. A po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 82

Józef trafił do trzeciego świata cudzej pętli. Dowiedział się, że do tego świata trafiają wszyscy, którzy byli w poprzednim, i nadal umierają, ale czasem wracają, średnio siedem razy. Ludzie mieli dwie ręce, dwie nogi i ogólnie wciąż wyglądali jak w swoim pierwszym świecie. Bredy - trzy ręce i cztery nogi (oraz ogon) - jak w swoim pierwszym świecie. Miny - wciąż dwie ręce i sześć nóg - jak ludzie w pierwszym świecie po połączeniu. Uowuje miały trzy ręce i cztery nogi, ale nie miały ogona. A szaże miały sześć rąk i trzy nogi - jak miny w świecie III3. Józef spotkał Michała, a ojciec Józefa był już zmarł. Potem Michał umarł i wrócił i Józef umarł.

Odcinek 83

Józef wrócił do trzeciego świata cudzej pętli. Następnie zjawił się Herbert, a później Józef umarł.

Odcinek 84

Józef znów wrócił do trzeciego świata cudzej pętli. Następnie Herbert umarł i wrócił, a później Józef umarł.

Odcinek 85

Józef po raz trzeci wrócił do trzeciego świata cudzej pętli. Potem Michał zmarł i wrócił i Józef zmarł.

Odcinek 86

Józef po raz czwarty wrócił do trzeciego świata cudzej pętli. Potem Michał zmarł i nie wrócił i Józef zmarł.

Odcinek 87

Józef trafił do czwartego świata cudzej pętli. Dowiedział się, że trafiają do niego w końcu wszyscy przedstawiciele ras I - IV (ale nie VII) i nadal umierają. Ludzie mieli dwie ręce, dwie nogi i ogólnie nadal wyglądali jak w swoim pierwszym świecie. Bredy i miny - dwie ręce, dwie nogi i trąbę z tyłu - jak w pierwszym świecie minów. Uowuje - dwie ręce i trzy nogi - jak w swoim pierwszym świecie. Tata i Michał byli już umarli, a po jakimś czasie również Józef zmarł.

Odcinek 88

Józef trafił do piątego świata cudzej pętli. Dowiedział się, że trafiają do niego wszyscy ci, którzy byli w poprzednim świecie, i nadal umierają. Ludzie i miny mieli sześć rąk, trzy nogi i ogólnie wyglądali jak miny w swoim trzecim świecie. Bredy - dwie ręce, dwie nogi i trąbę z tyłu - jak w pierwszym świecie minów. Uowuje - dwie ręce i sześć nóg - jak ludzie świecie 1P. Tata i Michał byli już zmarli, a po jakimś czasie również Józef umarł.

Odcinek 89

Józef trafił do kolejnego świata. Dowiedział się, że to pierwszy świat wielkiego koła i trafiają do niego wszyscy ci, którzy byli w poprzednim świecie, nadal umierają, ale w końcu z reguły wracają. Struktura pierwszego odcinka cudzej pętli i wielkiego koła wygląda następująco:

 V/VI  VII
  ↓   ↓
→ 1CP → 2CP → 3CP → 4CP → 5CP → 1KW
  ↓    ↑ ↓ ↓
 V/VI   ↑ VII ↓
      ←←←←←←←

     ↓   ↓↑  ↓   ↓   ↓↑  ↓ ↓→→→→→↑ ↑          ↑     ↑→ 14aKW →↓   ↓←←←←←←←←←←←←←←←←←←←←↑→→→→→→↓     ↑
→ 1KW → 2KW → 3KW → 4KW → 5KW → 6KW → 7KW → 8KW → 9KW → 10KW → 11KW → 12KW → 13KW →     → 15KW → 16KW → 17KW → 18KW → 19KW → 20KW → 21KW → 1KW
              ↓      ↓   ↓                  ↓  ↑  ↑
                                         ↓→ 14bKW →↑

przy czym dla wielkiego koła luźna kreska w górę oznacza, że z tego świata niektórzy przedstawiciele ras I-IV odchodzą w nieznane, a strzałki w dół oznaczają drogę innych ras (VIII-XV). W świecie 1KW ludzie mieli dwie ręce i dwie nogi, bredy - dwie ręce i sześć nóg, miny - pięć rąk i jedną nogę, a uowuje - sześć rąk i trzy nogi, czyli wszyscy wyglądali tak, jak ktoś już wyglądał w poprzednich światach, ale w dalszej części wielkiego koła pojawiało się wiele nowych ciał. Józef dowiedział się też, że jego ojciec i Michał są gdzieś daleko na wielkim kole. A po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 90

Józef trafił do drugiego świata wielkiego koła. Poza rasami I-IV pojawiały się tam niektóre możgoby (rasa VIII) i niektóre michiny (rasa IX). Ludzie mieli tam dwie ręce, trzy nogi i do tego czworo uszu, bredy i możgoby - trzy ręce, cztery nogi, ogon i długi język, miny - cztery ręce i pięć nóg, uowuje - cztery ręce i jedną nogę, a michiny - trzy ręce i trzy nogi. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 91

Józef trafił do trzeciego świata wielkiego koła. Poza tymi, którzy byli w poprzednim świecie trafiały tam niektóre inne michiny i niektóre kokaki (rasa X). Kilka procent przedstawicieli ras I-IV odchodziło stąd w nieznane. Ludzie mieli cztery ręce i jedną nogę, bredy i kokaki - trzy ręce, cztery nogi, ogon i długi język, miny - cztery ręce i pięć nóg, uowuje - dwie ręce i pięć nóg (nowe ciało), możgoby - trzy ręce i dwie nogi (jak już się zdarzyło na ich szlaku), michiny - trzy ręce i trzy nogi. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 92

Józef trafił do czwartego świata wielkiego koła. Poza tymi, którzy byli w poprzednim świecie trafiały tam niektóre mijoje (rasa XI) i niektóre gakfy (rasa XII). Ludzie mieli trzy ręce, cztery nogi, ogon i długi język, bredy - cztery ręce i jedną nogę, miny - trzy ręce i trzy nogi, uowuje - dwie ręce i pięć nóg, możgoby - jedną rękę, jedną nogę i dwa ogony (nowe ciało), michiny - dwie ręce, trzy nogi i czworo uszu, kokaki - dwie ręce, trzy nogi i trąbę (bez uszu - jak już się zdarzyło na ich szlaku), mijoje - dwie ręce, trzy nogi i skrzydła (nowe ciało), a gakfy - sześć rąk i jedną nogę (prawdopodobnie tak, jak w pierwszym świecie szaży). Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 93

Józef trafił do piątego świata wielkiego koła. Poza tymi, którzy byli w poprzednim świecie trafiały tam niektóre inne możgoby i niektóre wezhuwzy (rasa XIII). Przedstawiciele ras VIII-XIII odchodzili stąd w nieznane. Wszyscy mieli sześć rąk i jedną nogę. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef zmarł.

Odcinek 94

Józef trafił do szóstego świata wielkiego koła. Poza przedstawicielami ras I-IV trafiały tam niektóre mamny (rasa XIV). Kilka procent przedstawicieli ras I-IV odchodziło stąd w nieznane. Ludzie mieli trzy ręce i trzy nogi, bredy, miny i uowuje - sześć rąk i jedną nogę, a mamny - trzy ręce, cztery nogi, ogon i długi język. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 95

Józef trafił do siódmego świata wielkiego koła. Poza przedstawicielami ras I-IV i XIV trafiały tam wszystkie uubuu (rasa XV). Mamny odchodziły stąd w nieznane. Ludzie i uowuje mieli trzy ręce, trzy nogi i skrzydła, bredy - jedną rękę, jedną nogę i dwa ogony, miny - cztery ręce i pięć nóg, mamny - trzy ręce, trzy nogi i trąbę, a uubuu - dwie ręce, trzy nogi i czworo uszu. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 96

Józef trafił do ósmego świata wielkiego koła. Trafiali tam wszyscy przedstawiciele ras I-IV i XV, którzy byli w poprzednim świecie, a ponadto ludzie, bredy i uubuu wracały najwyżej trzy razy, a miny i uowuje najwyżej pięć razy. Potem uubuu odchodziły stąd w nieznane. Ludzie i miny mieli sześć rąk i trzy nogi, bredy - trzy ręce i cztery nogi, uowuje - dwie ręce i trzy nogi, a uubuu - dwie ręce i sześć nóg. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 97

Józef wrócił do ósmego świata wielkiego koła, a po jakimś czasie umarł.

Odcinek 98

Józef trafił do dziewiątego świata wielkiego koła. Trafiali tam wszyscy przedstawiciele ras I-IV, którzy byli w poprzednim świecie. Jedna dziewiąta uowujów odchodziła stąd w nieznane. Ludzie mieli dwie ręce, trzy nogi i czworo uszu, bredy - trzy ręce i trzy nogi, miny - cztery ręce i pięć nóg, a uowuje - jedną rękę, jedną nogę i dwa ogony. Taty i Michała tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 99

Józef trafił do dziesiątego świata wielkiego koła. Trafiali tam wszyscy przedstawiciele ras I-IV, którzy byli w poprzednim świecie. Ludzie mieli trzy ręce, cztery nogi, ogon i długi język, bredy i uowuje - cztery ręce i jedną nogę, a miny - dwie ręce, trzy nogi i trąbę. Taty i Michała już tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.

Odcinek 100

Józef trafił do jedenastego świata wielkiego koła. Trafiali tam wszyscy przedstawiciele ras I-IV, którzy byli w poprzednim świecie. Ludzie i bredy mieli dwie ręce, trzy nogi i trąbę, miny - cztery ręce i pięć nóg, a uowuje - sześć rąk i jedną nogę. Taty i Michała już tam nie było, a po jakimś czasie Józef umarł.